28 Ekim 2019 – BU BİR SOYGUN DÜZENİDİR, YANDAŞLARI VE MÜTEAHHİTLERİ BESLEME EKONOMİSİDİR – Fahrettin Dağlı

0

Vatandaş ekonominize güvenmediği için tedbir alıyor. Eline geçen parayla kışa emniyetle girmek için gidip kartına doğal gaz yüklüyor. Gelecek zamlardan etkilenmemek adına!.. 
Belki çoğu kimsenin haberi bile yoktur. Sayaçlarımız kartlı olmalarına rağmen bir de baktık ki Başkent Gaz hanelerimize fatura kesiyor. Meğer bu yıl her işlerinde olduğu gibi yine allem güllemle bir düzenleme yapmışlar. Önceden yüklenmiş olsa da tükettiğiniz gaza sonradan vuku bulan fiyat artışını yansıtıyorlar.
Bu bir serbest piyasa alış-verişidir. Zaten karta yüklenecek gaz için bir alım sınırı belirlemişsiniz. Vatandaş elindeki parayla o sınırlar içerisinde alış-veriş yapıyor ve parasını peşin ödüyor. Belki tüketimi altı ay veya bir sene sonra yapacağı gazın parasını peşin ödüyor ve siz bu parayı nemalandırıyorsunuz. Peki, niçin vatandaştan tekrar fark alıyor sunuz? Bu ticari münasebetin tüketici tarafı dar ve orta gelirli insanlar. Yandaşlara daha çok rant temin etmek için yapacaklarınızı yapıyorsunuz. Tebrik ediyorum!
Evet, bunun adı soygun düzeni; bunun adı vahşi kapitalizm!.. Allah size izan ve insaf versin!

Share.

About Author

Comments are closed.