4 Aralık 2017 – Ey Benim Ak Partili Kardeşim!

0

Ahmet Şahin

Ey Benim Ak Partili Kardeşim!

Hükümetin dört bakanının milyonlarca dolar rüşvet almasının ne alakası var dış güçlerle?

28 yaşında milyarlarca dolar vurgun yapıp şimdi ABD ile işbirliği yapan rüşvetçi bir adamı, TV kanallarınızda “cari açığı kapatan adam” diye savunup başbakan yardımcısına ödül verdirmenin dış güçlerle ne alakası var Allah aşkına?

Suriye’de 5 yıl boyunca ABD ile birlikte savaşıp yüz binlerce insan öldükten sonra Rusya ile anlaşmanın ne alakası var dış güçlerle?

Dünyada petrolün varili taban fiyatlardayken bile halkına üç kat fiyatla mazot satmanın ne alakası var kardeşim dış güçlerle?

Dış güçlerin saldırısı altında olduğumuzu söylediğiniz ve meşhur “milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde”, herkesi “hain” ilân etmenin, herkese “terörist” demenin ve böylece toplumsal bütünlüğü daha çok parçalamanın ne alakası var dış güçlerle?

15 yıl boyunca katma değerli üretimler yapmak, inovasyon yapmak yerine inşaat ve arsa işlerinde para çevirip şimdi tıkanınca ağlamanın ne alakası var dış güçlerle?

Fetö’nün soruları çalıp kendi yandaşlarına vermesine itiraz edip mülakat sistemiyle bu sefer kendi yandaşlarını işe alarak, yandaşın olmayan vatandaşı dışlamanın ve hakkına girmenin ne alakası var dış güçlerle?

Her türlü istihbarat desteğine rağmen devleti yönetenlerin kandırılma hakkının olmasının ama Yozgat’ın Dereçiftlik köyünde yaşayan Ali Emmi’nin, 10 yıl önce o günlerde çok sevdiği başbakanın da desteklediği yapıya gönderdiği oğlunun, işten atılıp hain damgası vurulmasının, kandırılma hakkının olmamasının ne alakası var dış güçlerle?

Kaddafi’nin makatına demir kazıklar sokan sözde devrimcileri destekleyip NATO’ya alkış tutup bugün Ortadoğu’da NATO varlığından şikâyet etmenin, BOP’tan bahsetmenin ne alakası var dış güçlerle?

Hâkim ve savcıları hükümet görevlisi hâline getirip hukuku Ak Partili üstünlerin hukuku hâline getirmenin ve adaleti ayakaltına almanın şimdi ne alakası var dış güçlerle?

Sedat Peker gibi mafyaların ortalıkta cirit atmasının, millete tehditler savurmasına rağmen Ak Partililer tarafından teveccüh görmesinin ne alakası var dış güçlerle?

A Haber, Akit, Beyaz TV gibi kepazelikleri desteklemenin ve Cem Küçük, Rasim Ozan gibi tetikçileri aydın diye pazarlamanın ne alakası var dış güçlerle?

10 yılda 15 milyon trol yetiştirmenin ve milli eğitim denilen şeyi 3 ayda bir değiştirmenin ne alakası var dış güçlerle?

Üniversiteleri İş-Kur eğitim programı gibi görmenin, akademik üretimi sıfırlamanın, mühendislik, ziraat, ilahiyat, felsefe, siyaset bilimi, sosyoloji, tıp vs. gibi alanlarda uluslararası itibarı olan 20’şer tane insan yetiştirememenin ne alakası var dış güçlerle?

Köyleri boşaltıp kentleri kapısından insan fışkıran dolmuşlar gibi tıkış tıkış edip asayişi bozmanın, tarımsal üretimi bitirmenin hayvancılığı yok etmenin ne alakası var şimdi dış güçlerle?

15 yıl içerisinde zenginleri daha zengin, yoksulu daha yoksul yapan politikalar izlemenin ne alakası var dış güçlerle?

Tayyip Erdoğan’ı putlaştırmanın, sorgusuz sualsiz cahilce itaat etmenin ne alakası dış güçlerle?

Ormanları yaktırıp otel yaptırmanın, antik şehirleri yıkıp TOKİ yaptırmanın, Karadeniz’i “maden arıyoruz” diye delik deşik etmenin, HES’ler yapıp dengeyi bozmanın ne alakası var dış güçlerle?

Bi Amerikancı, bi Şanghaycı, bi AB’ci olmanın, İran’a bi sallayıp bi kollamanın, Suud’la stratejik işlere girmenin ne alakası var dış güçlerle?

Komşunu, akrabanı, hatta kardeşini bile seninle aynı düşünmüyor diye hain ilân edip ayrışmanın ne alakası var dış güçlerle?

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere eski dostlarınıza her türlü küfrü edip çağırdığınız programlara gelmedikleri zaman da dış güçlerle ilişkilendirmenin ne anlamı var?

Yav kardeşim tamam Allah kahrı perişan etsin o dış güçleri. Etsin etmeye de Allah kendisi söylüyor, bir toplum kendinde olanı değiştirmedikçe Allah o toplumu değiştirmez diye. Sen kapını kilitlemezsen Allah hırsızı engellemiyor işte.

Her türlü pislik başımıza kendi ahmaklığımız yüzünden gelmişken bunu dış güçlere yıkıp vicdan rahatlatmanın ne anlamı var?

Benim Ak Partili kardeşim!

Bırak şu “dış güçler” geyiğini de kendi evimizin önünü nasıl süpürebiliriz ona bakalım. Hatalarımızla yüzleşip nasıl kurtulabiliriz ona bakalım. Biz sağlam olursak dış güçler hiçbir halt edemez, merak etmeyin. Bırakın hamaseti de bizi sağlam yapacak, o çok emek isteyen işlerin peşine düşelim.

Share.

About Author

Comments are closed.