4 Şubat 2017 – Türkiye’de Demokrasi ve Adalet Arayışları Toplantı Çağrısı

0

4 Şubat’ta saat 11.30-19.00 arasında Adalet Zemini Konferansını Taksim Hill Otelde yapacağız. Konferansımızı üç başlıkta gerçekleştireceğiz.

Birinci oturumda siyasal krizden çıkma çabalarını ve demokrasi arayışları konusunu konuşacağız. Siyasal krizi tanımlayacağız, dünyadaki otoriterleşme eğilimlerini tartışacağız. Demokrasinin 21. yy.da ulaştığı değerleri yeniden analiz edeceğiz. Güncel bir konu olarak Başkanlık sistemi önerisini, Parlamenter ve başkanlık sistemleri arasındaki farkları, sistemlerin birbirine olan üstünlüklerini, Anayasa değişiklik teklifinin detaylarını konuşacağız.

İkinci oturumda Dünyada ve Türkiye’de iktisadi krizin göstergelerini, dövizin yükselmesi, enflasyon, sıcak paranın akışı vb. konuların halk için ne ifade ettiğini, iktisadi krize karşı iktidarın yaptıklarını ve emekçileri bekleyen sorunları konuşacağız. Son olarak da krize karşı kendi çözüm önerilerimizi, iktisadi adalet anlayışımızı tartışacağız.

Üçüncü oturumda dünyada ve Ortadoğu’da çatışma bölgelerini ve gerçekleşen çözümleri konuşacağız. Savaşlar nasıl bitecek, barışa nasıl ulaşacağız, Türkiye’de çözüm sürecine nasıl geri döneceğiz, hükümetin çözüm süreci konusundaki tavır değişikliğinin nedenleri ne, bütün bu konuları tartışacağız. Yeni dönemde çözüm sürecinin aktörleri kimler olacak, çözüm ve kalıcı barışa nasıl ulaşacağız gibi konuları konuşacağız.

Share.

About Author

Comments are closed.